„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany z myślą o przedszkolach przez markę Kubuś. Celem programu jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie ich do ruchu już od najmłodszych lat. Poprzez realizację scenariuszy zajęć i zaplanowanych w nich działaniach, dzieci nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznały podstawowe zasady ekologii i dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z uprawiania sportu. Podczas realizacji każdego zajęcia dzieci uzupełniały karty pracy adekwatne do każdego tematu zajęć. Ponadto miały dostęp do filmów multimedialnych, audiobooków oraz multimedialnych gier edukacyjnych. Po zrealizowaniu wszystkich działań dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a nasze przedszkole zdobyło certyfikat potwierdzający udział w programie. W bieżącym roku szkolnym program realizowany był w formie zdalnej.