W dniach 17 - 21 maja br. w makowskim przedszkolu w każdej z grup odbył się dzień angielski, który miał na celu podniesienie świadomości bycia Europejczykiem, zapoznanie z kulturą Anglii, oswojenie z językiem obcym, a co za tym idzie ośmielenie dzieci do podejmowania wyzwań językowych. Przedszkolaki przyszły ubrane w kolory znajdujące się na fladze Wielkiej Brytanii oraz przyniosły swoje ulubione kubeczki. Dzieci oglądały prezentację na temat Anglii, zapoznały się z kulturą, tradycjami oraz zabytkami kraju. Z ogromnym zaciekawieniem słuchały informacji i ciekawostek o królowej Elżbiecie II i jej życiu.  Ukoronowaniem każdego dnia było wspólne kosztowanie angielskiej herbatki oraz maślanych ciasteczek – zgodnie z tradycją tea time.