Nasze przedszkole w ramach realizacji planu działań promujących ideę wolontariatu wśród dzieci przedszkolnych postanowiło włączyć się i wspomóc kolejną edycję akcji "OPATRUNEK NA RATUNEK" organizowaną przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio i przeprowadzić na terenie placówki zbiórkę środków opatrunkowych, które zostaną przekazane misjonarzom i wolontariuszom pracującym w Afryce. Jest to już druga taka akcja zorganizowana w naszym przedszkolu, która ma wymiar międzynarodowy, ponieważ dary przez nas zebrane trafią do potrzebujących dzieci na drugim końcu świata. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy czy w domu. Dlatego lekarze i misjonarze nieustannie piszący do Fundacji proszą o bandaże, strzykawki, igły, plastry i rękawiczki jednorazowe dla swoich podopiecznych. Aby móc odpowiedzieć na ich prośby rozpoczęto akcję "Opatrunek na Ratunek". Dzięki środkom pochodzącym z tej akcji znacznie poprawi się jakość opieki lekarskiej świadczonej przez misyjne szpitale i przychodnie. Akcja trwała od 10.05.2021r. do 21.05.2021r. i wzięły w niej udział wszystkie grupy z przedszkola, koordynatorem została pani Anna Frankowska. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za tak aktywny udział w zbiórce. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Kasi mamy Wiktorii z grupy „Tygryski”, dzięki której udało się nam pozyskać różne środki opatrunkowe w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. W dalszym ciągu nasze przedszkole chce realizować tego typu ogólnopolskie akcje charytatywne uwrażliwiające dzieci na potrzeby innych, bardziej potrzebujących. Rodzi się wtedy w dzieciach świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym zakątku świata żyje osoba, której mogły pomóc.

Opatrunek na ratunek01
Opatrunek na ratunek02
Opatrunek na ratunek03
Previous Next Play Pause
1 2 3