W dniu 24.06.2021 r. odbyło się uroczyste pożegnanie 6 – latków z grupy ,,Jeżyki”. Był to dzień szczególny – pełen przeżyć emocjonalnych dla przedszkolaków, rodziców i wychowawców. Wydarzenie pozwoliło w uroczysty sposób pożegnać się z przedszkolem – od następnego roku szkolnego dzieci rozpoczną edukację w szkole podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem rodziców, grona pedagogicznego oraz zaproszonych gości. Pierwsze uśmiechy pojawiły się wraz z marszem powitalnym. Dzieci pięknie zatańczyły poloneza, przedstawiły krótki program artystyczny: pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenkę i tańczyły. Włożyły wiele pracy w swój występ, co zaproszeni na uroczystość rodzice docenili i wielokrotnie docenili gromkimi brawami.  Na koniec zaśpiewały i zatańczyły układ taneczny do ludowej piosenki Rokiczanka ,,Z tamtej strony jeziora”. Główną wokalistką tej piosenki była uzdolniona wokalnie dziewczynka, która bisowała dwa razy. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli zorganizować uroczystość ,,Pożegnania  absolwentów”, a także współpracowali w ciągu całego pobytu dzieci w przedszkolu. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe książki, dyplomy oraz piękne, kolorowe teczki na przybory papiernicze, zaś rodzice podziękowania za współpracę, życzliwość i okazaną pomoc. Ze łzami w oczach, ale i z uśmiechem na twarzy panie pożegnały się z dziećmi życząc miłych i bezpiecznych wakacji oraz sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.