Przy okazji Tygodnia Dyniowego został zorganizowany rodzinny konkurs plastyczny pn. „Cuda z dyni”, którego koordynatorem była pani Kasia Seliga. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej i kreatywnego myślenia, kształtowanie umiejętności wykonania pracy plastycznej z naturalnych materiałów (z dyni), zaprezentowanie swoich możliwości twórczych poprzez wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych i technicznych, popularyzacja dyni i jej walorów żywieniowych oraz dekoracyjnych. Wspólny czas spędzony podczas wykonywania dyniowych prac był doskonałą okazją dla dzieci i rodziców na wzmacnianie więzi rodzinnych. Przedszkolaki bardzo licznie wzięły udział w konkursie – dostarczono 51 prac wykonanych z dyni, przedstawiających najróżniejsze postaci, zwierzęta oraz inne jesienne kompozycje. Nasze przedszkole na tydzień zmieniło się w dyniowe królestwo, a wszystkie dekoracje, bez wyjątku, odznaczały się niezwykłą pomysłowością, oryginalnością, wyjątkowością i twórczą fantazją. Jury konkursowe miało naprawdę trudną „pestkę dyni” do zgryzienia, związku z czym wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy.