Dnia 10 maja dzieci z grup „Króliczki” i „Wiewiórki” odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy strażaka oraz poznały sprzęt jakiego strażacy używają podczas akcji. Z dużym zainteresowaniem obejrzały strój strażaka i jego wyposażenie. Przedszkolaki poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków po metalowej rurze – przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z entuzjazmem obserwowały wóz strażacki, ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Przedszkolaki mogły również wsiąść do wozu strażackiego. Największą atrakcją okazał się pokaz „lania wody”. Dzieci dowiedziały się o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale również bierze udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego.

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM STRAŻAKOM KOMENDY MIEJSKIEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W SKIERNIEWICACH,

KTÓRZY UMOŻLIWILI NASZYM DZIECIOM POZNANIE ZAWODU STRAŻAKA.

TAK ZDOBYTA WIEDZA NA DŁUGO ZACHOWA SIĘ W PAMIĘCI DZIECI.

DZIĘKUJEMY PANU CZARKOWI – TACIE WIKTORA Z GRUPY „KRÓLICZKI” ZA ZAPROSZENIE