Pierwsza Akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. Od tamtej pory co roku we wrześniu odbywa się finał akcji, której krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Myśl przewodnia 29. edycji brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze!” i tym hasłem organizatorzy chcieli dotrzeć do tych, którzy śmiecą i promować modę na „nieśmiecenie”. Nasze przedszkolaki, od malucha do starszaka, również aktywnie wsparły to ekologiczne wydarzenie i posprzątały plac zabaw i teren wokół przedszkola. Zachęcamy wszystkich do wsparcia kampanii. Uczestnikiem akcji może zostać każdy, kto w trzeci weekend września każdego roku, dobrowolnie i w dowolny zorganizowany lub niezorganizowany, a spontaniczny sposób wyjdzie posprzątać swoją najbliższą okolicę lub wybrany przez siebie kawałek Polski.