28 maja br. makowskie przedszkolaki obchodziły Dzień Angielski pod hasłem „Herbatka u Króla Karola”. Jest to doskonała okazja, żeby uświadomić dzieciom, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków obcych. Dzieci przyszły ubrane w kolory znajdujące się na fladze Wielkiej Brytanii oraz przyniosły swoje ulubione kubeczki i filiżanki. W ramach  zajęć przeprowadzonych w tych dniach przedszkolaki udały się w podróż po Wielkiej Brytanii, aby dowiedzieć się czegoś ciekawego o kraju, z którego wywodzi się język angielski. Podczas zajęć dzieci poznały położenie Wielkiej Brytanii, zobaczyły jak wygląda flaga brytyjska, zapoznały się z kulturą, tradycjami oraz zabytkami kraju, a także słuchały ciekawostek o królu Karolu III i jego życiu. W trakcie oglądania prezentacji multimedialnej dzieci poznały najważniejsze elementy kulturowe i charakterystyczne symbole związane z krajami Wielkiej Brytanii. Następnie przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem kolorowały tematyczne rysunki. Ukoronowaniem dnia było tea time - kosztowanie prawdziwej angielskiej herbaty, podawanej z mlekiem, oraz słodkich przekąsek. Coroczna przedszkolna uroczystość ma na celu promowanie różnorodności kulturowej i językowej, pogłębianie wiedzy o otaczającym świecie poprzez zainteresowanie kulturą i obyczajami krajów anglojęzycznych, jak również budzenie zaciekawienia językiem angielskim.